• dubravka-suica-slide18.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1AP.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1L.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-A.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-B.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-C.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-D.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-E.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-F.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-G.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-H.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-I.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-J.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-K.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-M.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-N.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-O.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-Q.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-R.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-S.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-T.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-V.jpg
11 Veljača 2019

Dubravka Šuica dodijelila plakete mladim ambasadorima EP-a u Dubrovniku

Voditeljica EPP/HDZ delegacije u Europskom parlamentu Dubravka Šuica danas je posjetila Dubrovačku privatnu gimnaziju, jednu od škola europskog programa "Škola ambasador Europskog parlamenta te tom prigodom uručila certifikat mentorici Mariji Zadil, kao i diplome učenicima mladim ambasadorima Europskog parlamenta.

Prilikom posjeta dubrovačkoj gimnaziji u razgovoru s učenicima zastupnica Šuica je istaknula važnost aktivnog sudjelovanja mladih u kreiranju europskih politika i vrijednosti.

„Neizmjerno je bitno podići razinu informiranosti mladih o Europskoj uniji, kao i svijesti o zajedničkim europskim vrijednostima te o pravima koja imaju kao europski građani. Jedino aktivnim sudjelovanjem u kreiranju europskih politika mladi mogu utjecati na budućnost Europske unije i u konačnosti iskoristiti njezine mogućnosti za vlastiti razvoj.„

Svrha navedenog programa je podizanje svijesti učenika srednjih škola iz cijele Hrvatske o načinu funkcioniranja i ovlastima europskih institucija. Učenici se tako tijekom provedbe programa uz pomoć mentora – ambasadora seniora - upoznaju s radom Europskog parlamenta i odgovornostima zastupnica i zastupnika koji Parlament predstavljaju, svaki u svojoj matičnoj državi članici.

Ravnatelj Dubrovačke privatne gimnazije Tomislav Franušić ukazao je na prednosti u obrazovanju koje imamo kao članica Europske unije.

„Naša škola je pozitivan primjer iz Hrvatske koja aktivno koristi mogućnsoti Erasmus programa. Zahvaljujući ovom programu i mogućnosti za mobilnost, naši učenici imaju priliku stjecati znanja i iskustva u međunarodnom okruženju.“

Osim prednosti koje članstvo u Europskoj uniji donosi hrvatskim građanima, Šuica je mladim ambasadorima Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj ukazala i na opasnosti koje donosi sverastući populizam u Europi.

Kako bi nastavili zajednički promicati europske vrijednosti i očuvali europski projekt, zastupnica Šuica će još jednom u Europskom parlamentu ugostiti profesore mentore iz programa „Škole ambasadori Europskog parlamenta“.

Poslijednja izmjena dana 15-02-2019

Moja EUropska putovnica

moja-europska-putovnica-ds

Moje konferencije

moje-konferencije-dubravka-suica

Novosti

VIDEO

 (VIDEO) Kampanja za europske izbore 2019

 video-5

 

(VIDEO) HRT1: Dubravka Šuica "U svom filmu"   
u-svom-filmu
 
(VIDEO) RTL Exkluziv: Poznate Hrvatice nosile humanitarnu modnu reviju 
 

Tweets

Newsletter

Ova web stranica koristi kolačiće i slične tehnologije. Nastavkom pregledavanja stranice pristajete na Uvjete korištenja. Pročitajte više

Prihvaćam