• dubravka-suica-slide18.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1AP.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1L.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-A.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-B.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-C.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-D.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-E.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-F.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-G.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-H.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-I.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-J.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-K.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-M.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-N.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-O.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-Q.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-R.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-S.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-T.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-V.jpg
Ponedjeljak, 14 Travanj 2008

SPOMENIK PAPI IVANU PAVLU II. NA TRGU ORUŽJA

Spomenik Papi Ivanu Pavlu II. podići će se na Trga oružja čime će Dubrovnik još jedanput iskazati poštovanje i zahvalnost Sv. Ocu koji je prihvatio biti počasnim građaninom Grada Dubrovnika, koji je naš Grad posjetio jedanput, a Hrvatsku tri puta za svojih apostolskih putovanja, i pod čijim je vodstvom Vatikan u listopadu 1991. dao potporu hrvatskom osamostaljenju, a 13. siječnja 1992. među prvim državama i službeno priznao Hrvatsku.
 

Spomenik Papi Ivanu Pavlu II. podići će se na Trga oružja čime će Dubrovnik još jedanput iskazati poštovanje i zahvalnost Sv. Ocu koji je prihvatio biti počasnim građaninom Grada Dubrovnika, koji je naš Grad posjetio jedanput, a Hrvatsku tri puta za svojih apostolskih putovanja, i pod čijim je vodstvom Vatikan u listopadu 1991. dao potporu hrvatskom osamostaljenju, a 13. siječnja 1992. među prvim državama i službeno priznao Hrvatsku. Gradsko poglavarstvo Grada Dubrovnika pokrenulo je postupak za raspis Općeg i pozivnog natječaja za podizanje spomenika Papi Ivanu Pavlu II. uz cjelovito rješenje kompleksa Trga oružja. S obzirom da će se spomenik podići na prostoru unutar zaštićene povijesne jezgre Grada, u postupku je ishođenje potrebne dokumentacije od nadležnih institucija za izradu Programa natječaja i određivanje točnog mjesta na Trgu oružja na kojemu će biti podignut spomenik Svetom ocu Papi Ivanu Pavlu II.

 

https://www.dubrovnik.hr/novost_clanak.php?id=2060

Moja EUropska putovnica

moja-europska-putovnica-ds

Moje konferencije

moje-konferencije-dubravka-suica

Novosti

VIDEO

 (VIDEO) Kampanja za europske izbore 2019

 video-5

 

(VIDEO) HRT1: Dubravka Šuica "U svom filmu"   
u-svom-filmu
 
(VIDEO) RTL Exkluziv: Poznate Hrvatice nosile humanitarnu modnu reviju 
 

Tweets

Newsletter

Ova web stranica koristi kolačiće i slične tehnologije. Nastavkom pregledavanja stranice pristajete na Uvjete korištenja. Pročitajte više

Prihvaćam